.
Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο constantinos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Μάνο σίγουρα η διοργάνωση δεν ήταν η καλύτερη αντίθετα ήταν πρόχειρα στημένη όπως φάνηκε και από τις καρέκλες που αλλάχτηκαν σε μια μέρα... Εγώ θα σταθώ στην παράθεση που σου έκανα. Δεν νομίζω ότι χαντακώθηκε η εθνική από τη διοργάνωση. Απλά η εθνική δεν έχει βάθος. Πέρα από Τσιτσιπά και Σάκαρη το επίπεδο των άλλων παικτών και παικτριών είναι πολύ πίσω. Δεν νοείται εθνική ομάδα με έναν παίκτη και μια παίκτρια. Όσον αφορά το επίπεδο του ο Τσιτσιπάς νομίζω ότι το έχει ρίξει από μόνος του εδώ και κάποιους μήνες. Βασίζει όλο το παιχνίδι του στο service του ενώ το back hand του είναι από τα ασταθέστερα στο tour. Αν παρατηρήσεις εδώ και καιρό τα περισσότερα σετ τα έχει πάει στο tie break άσχετα με τον αντίπαλο. Δεν ξέρω τι του φταίει αλλά αν δεν βρει σύντομα λύση τον βλέπω σύντομα έξω από τη δεκάδα.…
Φίλε Κωνσταντίνε δεν θα διαφωνήσω ότι ο Τσιτσιπάς δεν βρίσκεται και στην καλύτερή του κατάσταση, αυτό φαίνεται άλλωστε και από τα αποτελέσματά του το τελευταίο διάστημα.

Ένας λόγος λοιπόν παραπάνω (ότι βασίζεσαι ουσιαστικά σε έναν και μόνο παίκτη που πρέπει να κερδίσει δύο μονά και ένα διπλό) να μην τον "αναγκάσεις" με ένα τόσο αργό γήπεδο να βρεθεί 8 ώρες στο γήπεδο για τρία παιχνίδια που λογικά (ανεξαρτήτως αποτελέσματος) έπρεπε να διαρκέσουν τις μισές!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tennisnews Εμφάνιση μηνυμάτων
... Θυμίζουμε πως ο Στέφανος είχε ένα εξαντλητικό διήμερο στην Αθήνα, αφού αγωνίστηκε για σχεδόν 8 ώρες (!), σε κάτι περισσότερο από ένα 24ωρο, για τους αγώνες της Ελλάδας με τη Σλοβακία για το Davis Cup στο Καλλιμάρμαρο.
Το Σάββατο κέρδισε τον Lukas Klein σε μια αναμέτρηση που έφτασε τις 2 ώρες και τα 40 λεπτά, ενώ την Κυριακή έπαιξε back-to-back αγώνες στα διπλά και στα μονά, που έφτασαν τις 5 ώρες και τα 15 λεπτά, με ένα κενό μόλις μισής ώρας ενδιάμεσα! ...

https://tennisnews.gr/tennis-world/a...7288-tsitsipas
.