PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΛΕΓΜΑΤΑ



Simplicius
01-12-21, 10:09
.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΚΛΕΙΣΕ.


Έχω προς ανταλλαγή κάτι λίγα σετάκια Signum Pro X-Perience 1.24 (πράσινο) και Signum Pro Hyperion 1.24 (ανθρακί).
Εάν με ενδιαφέρει κάτι δικό σας θα έχετε ανταλλάξουμε θα έχετε και δώρο ένα σετάκι Pro's Pro από αυτά που χρησιμοποιώ.
Στείλτε μου PM

Simplicius
06-12-21, 09:53
.

Ανανέωση

:cool:

jmour
06-12-21, 16:53
από αντοχή πως τα πηγαίνουν στην πράξη;

Simplicius
07-12-21, 06:18
.

από αντοχή πως τα πηγαίνουν στην πράξη;

Σε μένα και στους φίλους που τα χρησιμοποιούμε (σε νορμάλ τάσεις 22-26 κιλά) δεν έχει σπάσει ποτέ κάποιο.
Οπότε συμφωνώ και γω με τους 42 συνολικά reviewers, ότι η αντοχή είναι πολύ καλή!
Μόνο 3 αναφορές βρήκα συνολικά στα 42 ποσταρίσματα ότι έχουν σπάσει το πλέγμα (ποσοστό 7 στους 100).
Και από αυτές η μια ήταν χαμηλά πλεγμένη και η άλλη πολύ ψηλά.
Και φυσικά πάντα εμπεριέχεται η πιθανότητα να έχει τσακίσει κάποιος άσχημα το πλέγμα κατά το πλέξιμο...

Simplicius
08-12-21, 14:53
.

από αντοχή πως τα πηγαίνουν στην πράξη;

Εάν πάλι δεν εννοείς το σπάσιμο αλλά τη γενικότερη "διάρκεια ζωής" τους, δεν έχουν κάποια διαφορά από άλλα πολυεστερικά...
Κάποιοι αλλάζουν τα poly κάθε 10 ώρες, άλλοι κάθε 50...
Το σίγουρο είναι ότι εάν κάποιος θέλει να πλέκει 1-2 φορές το χρόνο και να παίζει τένις κάθε μέρα θα του έλεγα να αποφύγει τα πολυεστερικά.
Και για τη χαρά του παιχνιδιού και ακόμη περισσότερο για τη χαρά του χεριού!
;)

Aνδρεας
08-12-21, 15:22
Μπράβο τα είπες πολύ σωστά!!!

jmour
10-12-21, 18:41
ναι το σπάσιμο εννοώ... στείλε μου αν θες τα στοιχεία για να πάρω ένα πακετάκι να δοκιμάσω

Simplicius
10-12-21, 22:32
.

ναι το σπάσιμο εννοώ... στείλε μου αν θες τα στοιχεία για να πάρω ένα πακετάκι να δοκιμάσω

Καλησπέρα jmour. Σου έστειλα PM.

Όταν μου απαντήσεις για τη διεύθυνση αποστολής μη ξεχάσεις να αναφέρεις και ποιο πλέγμα της Pro's Pro θέλεις δώρο!

:D