PDA

Επιστροφή στο Forum : Πλεκτική μηχανή τέννις Pros Pro Hornet (Σε κατάσταση καινούργιας)



Stefa147
28-09-24, 14:05
Καλησπέρα σε όλους.
Πωλείται Πλεκτική μηχανή τέννις Pros pro Hornet dropweight με απόδειξη αγοράς Ιουλίου 2024 σε κατάσταση κουτιού (έχει χρησιμοποιηθεί 2-3 φορές).

https://www.pros-pro.com/en/pros-pro-hornet.html

Λεπτομέρειες των λόγων πώλησης της μηχανής θα δοθούν prive στον ενδιαφερόμενο.
Το μόνο που θα πω προς το παρόν είναι ότι ήταν το καλύτερο κομμάτι που είχα στη κατοχή μου όσα χρόνια έπαιξα τέννις (σωστό τέννις όσο μπορούσα και όσο μου το επέτρεπε η ελληνική νοοτροπία) (είχα και την pros pro Challenger I παλιότερα η όποια δόθηκε σε αθλητή και την έχει και την χαίρετε.) Η hornet βέβαια είναι σε άλλο επίπεδο. Ποιοτικά ΤΑ ΠΑΝΤΑ πάνω της. Χαίρεσαι να την δουλεύεις πραγματικά … και βάζεις και κάτι 10 ευρα που θα πλήρωνες για πλέξιμο στο δικό σου πορτοφόλι – έξοδα μετακίνησης πήγαινε έλα κ.λ.π. Και αργότερα με μια ηλεκτρονική μοναδούλα από την pros pro την κάνετε και ηλεκτρονική (για μένα βέβαια κανένας απολύτως λόγος…)

Η τιμή της μηχανής θα είναι στα 430 ευρώ

Επιπλέον πωλείται ένα εξαιρετικό multifilament (πολυκλωνικό - μαλακό) πλέγμα σε κουλούρα 200 μέτρων Head Velocity πάχους 1,30 (λείπουν περίπου 36 μέτρα – 3 πλεξίματα δηλαδή) στα 50 ευρώ. Το συγκεκριμένο πλέγμα προσομοιάζει πολύ κοντά το φυσικό έντερο. Για μένα το καλύτερο πλέγμα που έχω παίξει όσο αφορά την αίσθηση και την δύναμη. Φυσικά να ξέρετε ότι θα σας κόβετε ανάλογα το επίπεδο και το δικό σας αλλά και του συμπαίκτη σας. Εγώ το έσπαγα στις 3-4 ώρες προπόνησης.

Εαν δεν γνωρίζετε να πλέκετε υπάρχουν χιλιάδες video στο youtube από τα οποία μπορείτε να μάθετε την διαδικασία και να ξεκινήσετε (όσοι κόβετε πλέγματα) να κάνετε πρωτίστως οικονομία στην τσέπη σας και στο χρόνο σας.
Πέρα πολλών άλλων διαφόρων πλεονεκτημάτων – ρακέτα πάντα φρεσκοπλεγμένη – δοκιμή πλέγμάτων, κιλών κ.λ.π.
Αν είστε από την περιοχή μου θα σας μάθω εγώ φυσικά. Είναι διαδικασία 30 λεπτών και κάτι πολύ ευχάριστο.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΡΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΕΝΝΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΡΑΚΕΤΕΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ.

NikosXo
28-09-24, 15:47
Καλό το τενιστικό πλέξιμο αλλά οι ρακέτες παραλίας έχουν καλύτερα στριγκάκια...