Σελίδα 27 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 17252627
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 261 έως 265 από 265

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΠΛΕΞΙΜΑΤΟΣ ΡΑΚΕΤΩΝ

  1. #261
    Junior Member
    Εγγραφή
    14-12-2018
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konkalf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ρε μην τον ακούς τον Simplicius. Αν δεν δίνεις έξω για πλέξιμο 25-30€ σύνολο + τα πηγαίνε/έλα και το περίμενε, δεν σε παίρνει στη σοβαρά η ελληνική τενιστική κοινότητα!
    Αν έχεις και παιδί κάτω των 12 ετών να παίζει; Μόνο Lynx Tour, 4G, Hyper G και Alu Power τουλάχιστον 23 κιλά, να δουλέψουν και οι φυσικοθεραπευτές.

    Εγώ τη δική μου την έχω εδώ παρέα στο γραφείο.
    το πήγαινε - έλα που λες και η δυνατότητα να δοκιμάσω διάφορα πράγματα είναι ο βασικός λόγος που την πήρα.. φυσικά πολλοί πλέχτες ζητάνε ότι θέλουν λες και τους είπαμε εμείς να δώσουν 3 χιλιάρικα για μηχανή και πρέπει να την αποσβέσουν σε 1 χρόνο. Για μένα δουλειά που την κάνεις σε 20 - 30 λεπτά και δεν είναι επιστήμη δεν μπορείς να ζητάς πάνω από 7-8 ευρώ. Βέβαια και οι κομμωτές έχουν άλλη άποψη.

  2. #262
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.317
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jmour Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πήγαινε - έλα που λες και η δυνατότητα να δοκιμάσω διάφορα πράγματα είναι ο βασικός λόγος που την πήρα.. φυσικά πολλοί πλέχτες ζητάνε ότι θέλουν λες και τους είπαμε εμείς να δώσουν 3 χιλιάρικα για μηχανή και πρέπει να την αποσβέσουν σε 1 χρόνο. Για μένα δουλειά που την κάνεις σε 20 - 30 λεπτά και δεν είναι επιστήμη δεν μπορείς να ζητάς πάνω από 7-8 ευρώ. Βέβαια και οι κομμωτές έχουν άλλη άποψη.
    Γιάννη, σου έστειλα το αρχείο με email.

    Όσο για το παραπάνω σχόλιο, η πραγματικότητα είναι ότι το πλέξιμο μπορεί να είναι και επιστήμη!
    Θα το δεις και εσύ όταν (και εάν) αρχίσεις να εμβαθύνεις σε αυτό, με σκοπό να βελτιώσεις μια ρακέτα ή έναν παίκτη.
    Σίγουρα το πιάνω και βάζω ένα από τα 3 πλέγματα που βάζω μαζικά σε όποιον έρθει και σε οποιαδήποτε ρακέτα, συμφωνώ ότι δεν έχει καμιά επιστημονικότητα!

    Ακόμη και οι πολυδιαφημιζόμενοι ATP stringers αυτό που κάνουν είναι να αναπαράγουν γρήγορα και αξιόπιστα μια χειρωνακτική εργασία, έχοντας δεδομένο το πλέγμα και τα κιλά που χρησιμοποιεί κάθε παίκτης. Καμία επιστήμη σε αυτό. "Επιστήμη" για τα δικά μου δεδομένα είναι να πάρεις τον ATP No 500 και να τον πας στο ATP Top 50, μόνο "πειράζοντας" το πλέγμα του! Δεν λέω παραπάνω, γιατί μετά μπαίνουν οι χορηγοί και τα περιθώρια πειραματισμών στενεύουν...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : Σήμερα στις 12:03

  3. #263
    Junior Member
    Εγγραφή
    14-12-2018
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .


    Γιάννη, σου έστειλα το αρχείο με email.

    Όσο για το παραπάνω σχόλιο, η πραγματικότητα είναι ότι το πλέξιμο μπορεί να είναι και επιστήμη!
    Θα το δεις και εσύ όταν (και εάν) αρχίσεις να εμβαθύνεις σε αυτό, με σκοπό να βελτιώσεις μια ρακέτα ή έναν παίκτη.
    Σίγουρα το πιάνω και βάζω ένα από τα 3 πλέγματα που βάζω μαζικά σε όποιον έρθει και σε οποιαδήποτε ρακέτα, συμφωνώ ότι δεν έχει καμιά επιστημονικότητα!

    Ακόμη και οι πολυδιαφημιζόμενοι ATP stringers αυτό που κάνουν είναι να αναπαράγουν γρήγορα και αξιόπιστα μια χειρωνακτική εργασία, έχοντας δεδομένο το πλέγμα και τα κιλά που χρησιμοποιεί κάθε παίκτης. Καμία επιστήμη σε αυτό. "Επιστήμη" για τα δικά μου δεδομένα είναι να πάρεις τον ATP No 500 και να τον πας στο ATP Top 50, μόνο "πειράζοντας" το πλέγμα του! Δεν λέω παραπάνω, γιατί μετά μπαίνουν οι χορηγοί και τα περιθώρια πειραματισμών στενεύουν...
    σίγουρα οι καλύτεροι σε αυτό που κάνουν, ό, τι κι αν είναι αυτό πληρώνονται χρυσά. Αλλά πιστεύεις ότι μπορεί να έχει τόση μεγάλο αντίκτυπο το πλέξιμο στην επίδοση; μακάρι θα πω αν και πλέκοντας και με το πλέξιμο δεν ξέρω από που αλλού θα βρω χρόνο για να το ψάξω τόσο σε βάθος

  4. #264
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.317
    .
    Οι πειραματισμοί θέλουν και ανοιχτά μυαλά. Οι περισσότεροι νομίζουν ότι εάν δεν βάλουν Luxilon, η ρακέτα χαλάει!
    Δες για παράδειγμα τον Τσιτσιπά. Δίπλα την έχει την κοπέλα και φαντάζομαι ότι ούτε μια φορά δεν έχει δοκιμάσει τη ρακέτα της...
    Κι όμως, με λίγες μικρές customιές θα πήγαινε καλύτερα με εκείνη πιστεύω παρά με την Η22.
    Λέμε τώρα. Κανείς δεν χάνει με δοκιμές. Χωρίς δοκιμές μένεις στάσιμος.
    Και ακόμα και Νο1 να είσαι, με τη στασιμότητα σε περνάνε οι επόμενοι....

  5. #265
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    376
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Οι πειραματισμοί θέλουν και ανοιχτά μυαλά. Οι περισσότεροι νομίζουν ότι εάν δεν βάλουν Luxilon, η ρακέτα χαλάει!
    Δες για παράδειγμα τον Τσιτσιπά. Δίπλα την έχει την κοπέλα και φαντάζομαι ότι ούτε μια φορά δεν έχει δοκιμάσει τη ρακέτα της...
    Κι όμως, με λίγες μικρές customιές θα πήγαινε καλύτερα με εκείνη πιστεύω παρά με την Η22.
    Λέμε τώρα. Κανείς δεν χάνει με δοκιμές. Χωρίς δοκιμές μένεις στάσιμος.
    Και ακόμα και Νο1 να είσαι, με τη στασιμότητα σε περνάνε οι επόμενοι....
    Έχει παίξει με 16x20 στο Αυστραλιανό πέρυσι και στο Wimbedon. Υπάρχουν φωτό, αλλά δε φαίνεται να είναι η Steam, πιο πιθανό Η22 ή κάτι τέτοιο με custom 16x20 pattern.

    Μετά την πρώτη χρονιά από το χειρουργείο στον ώμο, λέγεται ότι έκανε δοκιμές ακόμα και με αυτήν την Gravity 18x20. Τώρα, αν ισχύει δεν ξέρω.

    Από πλέγματα, τον έχω δει να χτυπάει σε προπονήσεις με κάποιο κόκκινο, όχι Element σίγουρα και μέσα στη χρονιά πέρυσι άλλαξε πολλές φορές από 4G σε 4G/Gut και Αlu Power/Gut.
    tsi grav.jpg

Σελίδα 27 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 17252627

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας